W przedszkolu w oparciu o podstawę programową pracujemy na bazie  autorskich programów łączących treści z zakresu edukacji językowej, matematycznej, społecznej, zdrowotnej, przyrodniczej oraz artystycznej.

• Glottodydaktyka –  program nauki pisania i czytania prof. B. Rocławskiego.
  • Dziecięca matematyka –  program prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.
  • Małe laboratorium – własny program przyrodniczo/badawczy.
  • W zdrowym ciele zdrowy duch  – własny program profilaktyki higieny jamy ustnej  z udziałem kliniki stomatologicznej Dental Clinic.
  • Język angielski – zajęcia z nauczycielem  prowadzone są metodą Helen Doron Erly English, jest to unikatowa metoda nauki języka angielskiego, odpowiednia dla każdego dziecka, niezależnie od tego jaki jest jego język ojczysty.
  • Native Speaker – towarzyszy dzieciom w ciągu całego dnia , wszystkie, gry, zabawy , wspólne wyjścia na plac zabaw, czytanie odbywają się tylko i wyłącznie w języku angielskim.
  • Ja i moje emocje - własny program  kształtujący dojrzałości społeczno-emocjonalną.
  • Intelektualne przygotowanie do rozumienia świata.
  • Wycieczki, filmy, własnoręcznie tworzone makiety, zabawy badawcze, karty porządkujące wiedzę – dzieci działają isamodzielnie wyciągają wnioski.

Program powstał przy współpracy naszych nauczycieli, pedagogów, terapeutów oraz psychologa dziecięcego.

Zabawy oraz formy pracy są dostosowane do zainteresowań oraz realnych umiejętności i możliwości dzieci, celem osiągnięcia jak najlepszych efektów pracy.

Uczymy się przez zabawę bawimy się ucząc.

W Miniprzedszkolaku uczymy się rozumieć świat.