sensorki - zajęcia stymulujące zmysły

Zajęcia stymulujące systemy zmysłowe i dające uczestnikom możliwość "doświadczania świata" oraz poznawania własnego ciała i odczuwania. Stanowią bardzo atrakcyjną formę zabawy ponieważ podczas zajęć wykorzystywane są materiały i zabawki uwielbiane przez dzieci- kłujące przybory równoważne, pudła w których znajdują się np. piasek, kamyki czy mąka, kształty figur o różnych fakturach, piłki dźwiękowe i świetlne.

Sensorki to dla dzieci wspaniała zabawa która ma ogromny wpływ na ich rozwój i pomaga zapobiegać deficytom sensorycznym które w obecnych czasach są niestety jedną z najczęstszych dolegliwości dotykających dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta.

Cele zajęć:

rozwijanie i stymulowanie u dzieci wszystkich systemów zmysłowych

zapobieganie powstawania u dzieci deficytów sensorycznych

zapoznanie dzieci ze światem zmysłów

danie dzieciom możliwości kreatywnej i ciekawej zabawy stymulującej ich rozwój fizyczny, psychiczny oraz społeczny

danie dzieciom możliwości przebywania w stymulującym, różnorodnym środowisku poprzez zmieniające się formy pracy na zajęciach