Mały Artysta - zajęcia plastyczne

Mały Artysta to cykl zajęć twórczego rozwoju, na których dzieci tworzą swoje „małe” dzieła , budzi się ich talent oraz rozwija wyobraźnia.

Twórczość plastyczna to ważny komponent ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia mają na celu rozbudzić wrażliwość na piękno, pozwalają rozwijąć ukryte możliwości, relaksują oraz dają wiele radości.Pobudzają fantazję, pomysłowość oraz kreatywność. Rysowanie, malowanie czy też wycinanie doskonalą sprwaność manualną, dzieci zdobywają podstawową wiedzę na temat różnych technik plastycznych. Proces tworzenia przyczynia się do rozwoju percepcyjnego dziecka, uczy dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami. Wpływa również pozytywnie na jego rozwój emocjonalny.

Zajęcia plastyczne  kształtują wyobraźnię, intuicję i ekspresję emocji.

Tworząc dziecko ujawnia jak myśli, czuje i jak postrzega otaczający je świat.

Podczas zajęć  Małego Artysty  każdy Przedszkolak odkryje drzemiący w nim talent.