Teatrzyk - Teatr Duet

Przedstawienia charakteryzują się różnorodnością form teatralnych. Każda  bajka łączy w sobie grę aktora żywoplanowego i animację lalkową (jawajki, kukły, pacynki).

Ciekawe, szyte na miarę kostiumy teatralne, różnorodne lalki na tle rozbudowanej, kolorowej i przestrzennej scenografii stworzą klimat, który będzie dla dzieci niezapomniany.

Chcemy, by praca aktorów przybliżyła dzieciakom piękno teatru w naszej placówce.

Do teatru warto chodzić, ale czasami też teatr może przyjść do Was !!!

W tym roku przedszkolaki zobaczą:)

Tytuły:

1. "Kot w butach"
  2. "Grzecznie i bezpiecznie"
  3. "Foszek Czyścioszek"
  4. "Święta tuż, tuż ..."
  5. "Regsio"
  6. "Podwodny świat"
  7. "Pszczółka Kaja i przyjaciele"

1. "Kot w butach"

Spektakl interaktywny z elementami edukacyjnymi. Klasyczna interpretacja bajki Charlesa Perrault. Trzy scenowe przedstawienie o człowieku i kocie, którzy nawiązują przyjaźń zbudowaną na zaufaniu. Para ta dzięki cierpliwości i sprycie Kota w butach, osiąga całkiem niemałe cele.

2. "Grzecznie i bezpiecznie"

Bajka ucząca dzieci jak zachowywać się kulturalnie i bezpiecznie na ulicy. Mówiąca
o bezpieczeństwie w domu, w szkole, a także na wycieczkach i wakacjach.
Uczymy także dzieci „jak być zielonym” > (segregacja śmieci, dbanie o środowisko).
Bajka edukacyjna.

3. "Foszek Czyścioszek"

Bohaterem tego przedstawienia jest Hipcio,w którym każde z dziecka będzie mogło dostrzec siebie samego. Pokażemy dzieciom,
że foch na buzi i kaprysy, przegrywają z uśmiechem i życzliwością,że codzienna higiena i dbanie o własny organizm,nie utrudniają życia ale czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Pełna humoru i śmiechu opowieść, w zabawny sposób wskaże wszystkim drogę, jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia.

4. "Święta tuż, tuż..."

Spotkanie z Mikołajem.

5. "Regsio"

„Regsio” to zbiór zabawnych, humorystycznych przygód sprytnego, uroczego pieska. Bajka uczy współdziałania w grupie, pomagania innym, zaradności życiowej. Spektakl ten pokazuje, że niesienie pomocy innym oraz dobre zachowanie popłaca.

6. "Podwodny świat"

Tym razem aktorzy zabiorą dzieci w niezapomnianą podróż czarodziejską kapsułą poprzez morza i oceany. Dzieci będą mogły zobaczyć jak wygląda życie pod wodą i czym różni się od środowiska, które znają na co dzień.

7. "Pszczółka Kaja i przyjaciele"

Bajka opowiadająca o przygodach sympatycznej pszczółki i jej przyjaciela trutnia Kucio. Bajka zapoznaje dzieci z mieszkańcami łąki. Przekazuje w sposób przystępny wiedzę przyrodniczą, uczy adaptacji w nowych warunkach

pon.
wt.