Żłobek

Nasz żłobek zapewnia opiekę dla dzieci w wieku od 1 do 2,5 lat.

Wszystkim Maluszkom zapewniamy troskliwą i czułą opiekę nauczycieli, dzięki czemu nasi najmłodsi podopieczni czują się jak w domu.

Wysokie kompetencje naszej kadry zapewniają dzieciom warunki do indywidualnego rozwoju w atmosferze ciepła i życzliwości.
Proces edukacji i wychowania realizowany jest tylko i wyłącznie w formie zabawy z wykorzystaniem metod aktywizujących.

Stwarzamy naszym najmłodszym podopiecznym środowisko, które jest ciekawe i inspirujące, ale jednocześnie chroni je przed przestymulowaniem nadmiarem bodźców.

Oferujemy Państwa dzieciom wyjątkowe miejsce oraz wyjątkową opiekę.
Nasz budynek przystosowany jest do potrzeb najmłodszych dzieci i został pozytywnie zaopiniowany przez organy nadzorujące.
Przestronne, jasne, bogato wyposażone sale dają Państwa dzieciom możliwość kreatywnej zabawy ale też dają możliwość spokojnego wypoczynku.

Dla Państwa dzieci przygotowaliśmy dwa place zabaw: zewnętrzny, ogrodzony, zapewniający bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu oraz wewnętrzny, klimatyzowany, z którego korzystamy w przypadku złej pogody, smogu lub upału.

Już od pierwszych chwil w naszym Żłobku, dzieci mają kontakt z językiem angielskim poprzez codzienne zabawy z NATIVE SPEAKEREM, który uczestniczy nie tylko w zabawach, ale także podczas posiłków i zajęć dydaktycznych.
Wszystkim dzieciom zapewniamy opiekę logopedy, fizjoterapeuty i psychologa.
Dla Państwa dzieci przygotowaliśmy autorski program, w którego skład wchodzi szereg zajęć, zapewniających harmonijny i zdrowy rozwój oraz jest przygotowaniem do dalszej edukacji przedszkolnej.

Program

Program żłobkowy zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji przedszkolnej uwzględniając pełen rozwój dziecka: intelektualny, fizyczny, społeczny oraz twórczy. Kładziemy nacisk na rozwój motoryki małej i dużej oraz rozwój umiejętności społecznych, dlatego dużą część dnia zajmują gry i zabawy grupowe. Rozwijamy ciekawość, aktywność i samodzielność dzieci.

Program obejmuje:

 • Glotto na czworaka
 • Raz, dwa, trzy- kółko, kwadrat, trójkąt
 • Metoda „Wychowanie bez porażek” – T. Gordon
 • Elementy „Ruchu rozwijającego” – W. Sherborne
 • Elementy Integracji Sensorycznej
 • Metoda Malowania Dziesięcioma Palcami – Finger- Painting- R.F. Show.

W ciągu całego pobytu w żłobku dzieci:

– uczą się współżycia w grupie rówieśniczej, dzielenia się i zabawy w grupie, samodzielnego wykonywania czynności fizjologicznych i higienicznych,samodzielnego spożywania posiłków, ubierania się i rozbierania, używania prawidłowych zwrotów i form grzecznościowych.

– rozwijają mowę, myślenie i wyobraźnię, procesy poznawcze, sprawność manualną, sprawność ruchową i poczucie rytmu.

Plan dnia

Godzina Zajęcia
7:00 – 9:00 Inspirowanie przez nauczycielkę zabaw i zajęć indywidualnych w małych grupach i zespołach, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy integracyjne.
Twórcza aktywność dzieci. Indywidualne zajęcia i zabawy wspomagające rozwój.
9:00 – 10.00 Śniadanie, czynności higieniczne
10.00 – 11.00 „Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego”

Zabawy edukacyjno-rozwojowe kształcące naturalne talenty dzieci. Realizacja planu pracy żłobka.

– zajęcia kształtujące motorykę małą i dużą

– zabawy plastyczne,

– zajęcia rytmiczne

– zajęcia glottodydaktyczne i matematyczne

11.00 – 12.00 Zabawy w ogrodzie , zabawy ruchowe
12:00 – 12.30 Obiad I danie
12.30 – 14:30 Odpoczynek poobiedni.
14:30 – 15:00 Obiad II danie
15:00 – 16:30 Zabawy swobodne i zorganizowane. Indywidualna praca z dzieckiem.

Gry i zabawy.

16:30 – 17:00 Podwieczorek II
17:00 – 18:00 Zabawy zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dzieci.

– zabawy ruchowe

– zabawy w kącikach zainteresowań (układanki, kolorowanki, zabawy konstrukcyjne)

– czas na indywidualne rozmowy rodziców z opiekunami.

Pobyt na świeżym powietrzu.

 

 

Zajęcia

Glotto na czworaka

To innowacyjna metoda nauczania skierowana do najmłodszych dzieci, która została opracowana
przez MiniPrzedszkolaka.
Zajęcia te łączą w sobie elementy plastyki, śpiewu, tańca, które są elementami autorskiej nauki liter oraz nauki języków obcych.
Taka forma zajęć pozwala dzieciom na wspaniałą zabawę, która rozwija uczy i przynosi efekty w postaci znajomości liter i łatwości w nauce języka obcego.
Dzięki naszej innowacyjnej metodzie, późniejsza nauka czytania i pisania staje się łatwa i przyjemna a co najważniejsze przybliża dzieci do wspaniałego świata literatury.
Metoda ta oparta jest o system prof. B. Rocławskiego oraz Singing English on all fours, gdzie śpiew i taniec są filarami nauki języka angielskiego.

Raz,dwa,trzy- kółko, kwadrat,trójkąt,
czyli Dziecięca matematyka dla najmłodszych

Zabawy matematyczne dla małych dzieci? Czemu nie! Nie chodzi jednak o zmuszanie dziecka do nauki, lecz o zabawy, które pomagają zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne, zachęcają do logicznego myślenia oraz ułatwiają rozpoznawanie cyferek i figur geometrycznych.
Nasz autorski program żłobkowy „Raz, dwa, trzy- kółko, kwadrat, trójkąt” opracowany został z myślą o dzieciach między 1 a 3 r. ż.
Podczas codziennych zajęć dydaktycznych dzieci będą odkrywać m.in. magiczny świat cyferek, figur geometrycznych, uczyć się będą klasyfikować przedmioty ze względu na jedną cechę oraz przeliczać elementy w zbiorze.
Odpowiednio przygotowane zabawy matematyczne ułatwią wkroczenie dzieciom w Dziecięcą matematykę w późniejszych latach przedszkolnych.

Język angielski

W naszym żłobku nauka języka angielskiego prowadzona jest dwutorowo.
Podstawą nauki języka angielskiego jest codzienny kontakt z tym językiem poprzez stały udział we wszystkich codziennych aktywnościach Native Speakera, który uczestnicząc w codziennym życiu dzieci, sprawia, że język angielski staje się dla dzieci obok języka polskiego drugim językiem komunikacji w żłobku.
Poza stałym kontaktem z żywym językiem dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez nauczyciela. Bogaty program zajęć z języka angielskiego oparty jest o autorski program, w którego skład wchodzą piosenki oraz elementy tańca. Nauczyciel wykorzystuje na zajęciach kolorowe karty, które ułatwiają dzieciom komunikację w języku angielski i zachęcają do wspólnej nauki i zabawy. Nauczyciel prowadzący zajęcia jest Native Speakerem i porozumiewa się z dziećmi tylko i wyłącznie w języku angielskim.

SMYKO-MULTISENSORYKA

Stopniowe i umiejętne pobudzanie zmysłów sprawia, że rozwijamy się harmonijnie i prawidłowo.
Właśnie dlatego MiniPrzedszkolak przygotował dla Państwa dzieci autorski program zajęć zrównoważonego rozwoju.
System zajęć oparty jest na stymulacji wszystkich siedmiu zmysłów oraz pobudzeniu procesu integracji sensorycznej.

Na zajęciach dzieci doznają w bardzo delikatnej formie rożnego rodzaju bodźców zmysłowych, które odpowiednio do ich potrzeb stymulują rozwój.
Celem zajęć jest dostarczenie indywidualnie każdemu dziecku, takiego zestawu bodźców, których na danym poziomie rozwoju potrzebuje, do prawidłowego rozwoju.

Gordonki

Na czym polegają tajemniczo brzmiące gordonki? Zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii E. E. Gordon, słynnego jazzowego muzyka, psychologa, pedagoga. Wyznaje on zasadę, że dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia. To tworzy podstawę dla późniejszego rozwoju. Jak wpleść naukę w zabawę? Najlepiej poprzez muzykę i różne rekwizyty – twierdzi twórca. Kolorowe chusty, piórka, wstążki, piłki, bańki mydlane i pudełeczka z ryżem. Do tego dobry humor, odrobina improwizacji i wspaniała zabawa gotowa. Tak w dużym skrócie wyglądają gordonki. Jednak nie o samą zabawę chodzi.

Dziecko do 1. roku życia odróżnia dźwięki muzyczne od niemuzycznych. Nigdy póżniej tak nie słucha!
Do 18. miesiąca życia spontanicznie śpiewa, w tym czasie równolegle rozwija mowę z rozwojem muzycznym. Ok. 2. roku obserwujemy najwcześniejsze przejawy zbliżania się do muzycznych zachowań. Podsumowując, pamiętajmy zatem, że pierwsze lata życia naszych pociech (z włączeniem okresu prenatalnego) są najistotniejsze w kształtowaniu języka muzyki!

Teatr

Teatr w MiniPrzedszkolaku to nie tylko spotkane ze sztuką, ale też wspaniała zabawa i nauka. Przedstawienia dla Państwa dzieci zostały przygotowane przez zespół profesjonalnych aktorów specjalnie na zamówienie naszej placówki. Ogromnym atutem spektakli jest wykorzystanie w nich języka angielskiego, co zachęca dzieci do nauki i inspiruje do swobodnych wypowiedzi w języku angielskim. Estetyczne kostiumy oraz bogata scenografia pobudzają wyobraźnię dzieci i zachęcają do wspólnej zabawy. Dokładamy starań aby każde przedstawienie przygotowane dla Państwa dzieci poza oczywistą rozrywką było także pewnym rodzajem zajęć. Przedstawienia przygotowywane na kanwach popularnych baśni i bajek bawią i uczą, skłaniają do refleksji.
Wszystkie spektakle są interaktywne, dzieci biorą udział w tworzeniu historii, mogą wpływać na losy bohaterów, bawić się z aktorami, wspólnie śpiewać i tańczyć a przede wszystkim fantastycznie się bawić.

Mini Zoo

Pragniemy aby Państwa dzieci poza światem nauki poznawały także otaczający nas świat fauny i flory, dlatego właśnie już od najmłodszych lat wprowadzamy je we wspaniały świat zwierząt.
Do naszego Żłobka zapraszamy zarejestrowanych, legalnych hodowców rożnych gatunków zwierząt wraz ze swoimi podopiecznymi.
Wspólnie przygotowujemy dla Maluszków program zajęć, które mają na celu zaprezentowanie
ciekawych gatunków, żyjących w naszym otoczeniu, ale także rożnych zwierząt egzotycznych, które nie występują w naszej szerokości geograficznej.
Na zajęciach dzieci dowiadują się jak opiekować się domowym psem, kotem czy chomikiem, ale także dowiedzą się gdzie żyją lamy, dlaczego kameleon zmienia kolor i czy wąż ma ogon.
Wszystkie zajęcia spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i sprawiają, że Maluszki w naturalny sposób odkrywają świat zwierząt.

Posiłki

Posiłki dla dzieci przygotowywane są przez specjalnie wyselekcjonowaną Firmę Cateringową, specjalizującą się w żywieniu dzieci.

Wszystkie posiłki są świeże i przygotowywane z najwyższej jakości składników. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom w razie potrzeby, zapewniamy  catering dietetyczny, wykluczający produkty, których dziecko nie może spożywać jak również jadłospis wege.

Program żłobkowy zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji przedszkolnej uwzględniając pełen rozwój dziecka: intelektualny, fizyczny, społeczny oraz twórczy. Kładziemy nacisk na rozwój motoryki małej i dużej oraz rozwój umiejętności społecznych, dlatego dużą część dnia zajmują gry i zabawy grupowe. Rozwijamy ciekawość, aktywność i samodzielność dzieci.

Program obejmuje:

 • Glotto na czworaka
 • Raz, dwa, trzy- kółko, kwadrat, trójkąt
 • Metoda „Wychowanie bez porażek” – T. Gordon
 • Elementy „Ruchu rozwijającego” – W. Sherborne
 • Elementy Integracji Sensorycznej
 • Metoda Malowania Dziesięcioma Palcami – Finger- Painting- R.F. Show.

W ciągu całego pobytu w żłobku dzieci:

– uczą się współżycia w grupie rówieśniczej, dzielenia się i zabawy w grupie, samodzielnego wykonywania czynności fizjologicznych i higienicznych,samodzielnego spożywania posiłków, ubierania się i rozbierania, używania prawidłowych zwrotów i form grzecznościowych.

– rozwijają mowę, myślenie i wyobraźnię, procesy poznawcze, sprawność manualną, sprawność ruchową i poczucie rytmu.

Godzina Zajęcia
7:00 – 9:00 Inspirowanie przez nauczycielkę zabaw i zajęć indywidualnych w małych grupach i zespołach, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy integracyjne.
Twórcza aktywność dzieci. Indywidualne zajęcia i zabawy wspomagające rozwój.
9:00 – 10.00 Śniadanie, czynności higieniczne
10.00 – 11.00 „Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego”

Zabawy edukacyjno-rozwojowe kształcące naturalne talenty dzieci. Realizacja planu pracy żłobka.

– zajęcia kształtujące motorykę małą i dużą

– zabawy plastyczne,

– zajęcia rytmiczne

– zajęcia glottodydaktyczne i matematyczne

11.00 – 12.00 Zabawy w ogrodzie , zabawy ruchowe
12:00 – 12.30 Obiad I danie
12.30 – 14:30 Odpoczynek poobiedni.
14:30 – 15:00 Obiad II danie
15:00 – 16:30 Zabawy swobodne i zorganizowane. Indywidualna praca z dzieckiem.

Gry i zabawy.

16:30 – 17:00 Podwieczorek II
17:00 – 18:00 Zabawy zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dzieci.

– zabawy ruchowe

– zabawy w kącikach zainteresowań (układanki, kolorowanki, zabawy konstrukcyjne)

– czas na indywidualne rozmowy rodziców z opiekunami.

Pobyt na świeżym powietrzu.

 

 

Glotto na czworaka

To innowacyjna metoda nauczania skierowana do najmłodszych dzieci, która została opracowana
przez MiniPrzedszkolaka.
Zajęcia te łączą w sobie elementy plastyki, śpiewu, tańca, które są elementami autorskiej nauki liter oraz nauki języków obcych.
Taka forma zajęć pozwala dzieciom na wspaniałą zabawę, która rozwija uczy i przynosi efekty w postaci znajomości liter i łatwości w nauce języka obcego.
Dzięki naszej innowacyjnej metodzie, późniejsza nauka czytania i pisania staje się łatwa i przyjemna a co najważniejsze przybliża dzieci do wspaniałego świata literatury.
Metoda ta oparta jest o system prof. B. Rocławskiego oraz Singing English on all fours, gdzie śpiew i taniec są filarami nauki języka angielskiego.

Raz,dwa,trzy- kółko, kwadrat,trójkąt,
czyli Dziecięca matematyka dla najmłodszych

Zabawy matematyczne dla małych dzieci? Czemu nie! Nie chodzi jednak o zmuszanie dziecka do nauki, lecz o zabawy, które pomagają zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne, zachęcają do logicznego myślenia oraz ułatwiają rozpoznawanie cyferek i figur geometrycznych.
Nasz autorski program żłobkowy „Raz, dwa, trzy- kółko, kwadrat, trójkąt” opracowany został z myślą o dzieciach między 1 a 3 r. ż.
Podczas codziennych zajęć dydaktycznych dzieci będą odkrywać m.in. magiczny świat cyferek, figur geometrycznych, uczyć się będą klasyfikować przedmioty ze względu na jedną cechę oraz przeliczać elementy w zbiorze.
Odpowiednio przygotowane zabawy matematyczne ułatwią wkroczenie dzieciom w Dziecięcą matematykę w późniejszych latach przedszkolnych.

Raz,dwa,trzy- kółko, kwadrat,trójkąt,
czyli Dziecięca matematyka dla najmłodszych

Zabawy matematyczne dla małych dzieci? Czemu nie! Nie chodzi jednak o zmuszanie dziecka do nauki, lecz o zabawy, które pomagają zrozumieć podstawowe pojęcia matematyczne, zachęcają do logicznego myślenia oraz ułatwiają rozpoznawanie cyferek i figur geometrycznych.
Nasz autorski program żłobkowy „Raz, dwa, trzy- kółko, kwadrat, trójkąt” opracowany został z myślą o dzieciach między 1 a 3 r. ż.
Podczas codziennych zajęć dydaktycznych dzieci będą odkrywać m.in. magiczny świat cyferek, figur geometrycznych, uczyć się będą klasyfikować przedmioty ze względu na jedną cechę oraz przeliczać elementy w zbiorze.
Odpowiednio przygotowane zabawy matematyczne ułatwią wkroczenie dzieciom w Dziecięcą matematykę w późniejszych latach przedszkolnych.

Język angielski

W naszym żłobku nauka języka angielskiego prowadzona jest dwutorowo.
Podstawą nauki języka angielskiego jest codzienny kontakt z tym językiem poprzez stały udział we wszystkich codziennych aktywnościach Native Speakera, który uczestnicząc w codziennym życiu dzieci, sprawia, że język angielski staje się dla dzieci obok języka polskiego drugim językiem komunikacji w żłobku.
Poza stałym kontaktem z żywym językiem dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez nauczyciela. Bogaty program zajęć z języka angielskiego oparty jest o autorski program, w którego skład wchodzą piosenki oraz elementy tańca. Nauczyciel wykorzystuje na zajęciach kolorowe karty, które ułatwiają dzieciom komunikację w języku angielski i zachęcają do wspólnej nauki i zabawy. Nauczyciel prowadzący zajęcia jest Native Speakerem i porozumiewa się z dziećmi tylko i wyłącznie w języku angielskim.

SMYKO-MULTISENSORYKA

Stopniowe i umiejętne pobudzanie zmysłów sprawia, że rozwijamy się harmonijnie i prawidłowo.
Właśnie dlatego MiniPrzedszkolak przygotował dla Państwa dzieci autorski program zajęć zrównoważonego rozwoju.
System zajęć oparty jest na stymulacji wszystkich siedmiu zmysłów oraz pobudzeniu procesu integracji sensorycznej.

Na zajęciach dzieci doznają w bardzo delikatnej formie rożnego rodzaju bodźców zmysłowych, które odpowiednio do ich potrzeb stymulują rozwój.
Celem zajęć jest dostarczenie indywidualnie każdemu dziecku, takiego zestawu bodźców, których na danym poziomie rozwoju potrzebuje, do prawidłowego rozwoju.

Gordonki

Na czym polegają tajemniczo brzmiące gordonki? Zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii E. E. Gordon, słynnego jazzowego muzyka, psychologa, pedagoga. Wyznaje on zasadę, że dziecko uczy się podczas pierwszych pięciu lat życia. To tworzy podstawę dla późniejszego rozwoju. Jak wpleść naukę w zabawę? Najlepiej poprzez muzykę i różne rekwizyty – twierdzi twórca. Kolorowe chusty, piórka, wstążki, piłki, bańki mydlane i pudełeczka z ryżem. Do tego dobry humor, odrobina improwizacji i wspaniała zabawa gotowa. Tak w dużym skrócie wyglądają gordonki. Jednak nie o samą zabawę chodzi.

Dziecko do 1. roku życia odróżnia dźwięki muzyczne od niemuzycznych. Nigdy póżniej tak nie słucha!
Do 18. miesiąca życia spontanicznie śpiewa, w tym czasie równolegle rozwija mowę z rozwojem muzycznym. Ok. 2. roku obserwujemy najwcześniejsze przejawy zbliżania się do muzycznych zachowań. Podsumowując, pamiętajmy zatem, że pierwsze lata życia naszych pociech (z włączeniem okresu prenatalnego) są najistotniejsze w kształtowaniu języka muzyki!

Teatr

Teatr w MiniPrzedszkolaku to nie tylko spotkane ze sztuką, ale też wspaniała zabawa i nauka. Przedstawienia dla Państwa dzieci zostały przygotowane przez zespół profesjonalnych aktorów specjalnie na zamówienie naszej placówki. Ogromnym atutem spektakli jest wykorzystanie w nich języka angielskiego, co zachęca dzieci do nauki i inspiruje do swobodnych wypowiedzi w języku angielskim. Estetyczne kostiumy oraz bogata scenografia pobudzają wyobraźnię dzieci i zachęcają do wspólnej zabawy. Dokładamy starań aby każde przedstawienie przygotowane dla Państwa dzieci poza oczywistą rozrywką było także pewnym rodzajem zajęć. Przedstawienia przygotowywane na kanwach popularnych baśni i bajek bawią i uczą, skłaniają do refleksji.
Wszystkie spektakle są interaktywne, dzieci biorą udział w tworzeniu historii, mogą wpływać na losy bohaterów, bawić się z aktorami, wspólnie śpiewać i tańczyć a przede wszystkim fantastycznie się bawić.

Mini Zoo

Pragniemy aby Państwa dzieci poza światem nauki poznawały także otaczający nas świat fauny i flory, dlatego właśnie już od najmłodszych lat wprowadzamy je we wspaniały świat zwierząt.
Do naszego Żłobka zapraszamy zarejestrowanych, legalnych hodowców rożnych gatunków zwierząt wraz ze swoimi podopiecznymi.
Wspólnie przygotowujemy dla Maluszków program zajęć, które mają na celu zaprezentowanie
ciekawych gatunków, żyjących w naszym otoczeniu, ale także rożnych zwierząt egzotycznych, które nie występują w naszej szerokości geograficznej.
Na zajęciach dzieci dowiadują się jak opiekować się domowym psem, kotem czy chomikiem, ale także dowiedzą się gdzie żyją lamy, dlaczego kameleon zmienia kolor i czy wąż ma ogon.
Wszystkie zajęcia spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i sprawiają, że Maluszki w naturalny sposób odkrywają świat zwierząt.

Posiłki dla dzieci przygotowywane są przez specjalnie wyselekcjonowaną Firmę Cateringową, specjalizującą się w żywieniu dzieci.

Wszystkie posiłki są świeże i przygotowywane z najwyższej jakości składników. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom w razie potrzeby, zapewniamy  catering dietetyczny, wykluczający produkty, których dziecko nie może spożywać jak również jadłospis wege.

Zadzwoń
Dojazd