THE UNITED KINGDOM OF GREAT BRITAIN AND NORTHERN IRELAND.

Wyjątkowa lekcja:)
Mama Asi oraz Dawida poprowadziła  dla dzieci wyjątkową lekcję dotyczącą 

Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

THE UNITED KINGDOM OF GREAT BRITAIN AND NORTHERN IRELAND.

Wytłumaczyła dzieciom dlaczego tak ważna jest nauka j.angielskiego i dlaczego choć Anglia jest malutkim punktem na mapie świata to tak ogromna większość ludzi na świecie posługuje się właśnie j.angielskim.
 
W bardzo jasny oraz zabawny sposób przedstawiła dzieciom informację na temat królestwa oraz jego składu.
czyli Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Żeby było trudniej, sama Wielka Brytania także nie jest jednym bytem, składa się bowiem z Anglii, Szkocji i Walii która swoją drogą ma status odrębnego księstwa. Tak więc Zjednoczone Królestwo jako całość jest państwem które składa się z czterech krajów, a właściwie z trzech krajów i jednego księstwa (Walia).
 
 
ufff:) 
 
kiedy już poznaliśmy skład księstwa oraz jego Królową nadszedł czas na wytłumaczenie flagi zjednoczonego królestawa.
 
 

lihlhlkhlkhlkhlkhlkhlkhklh

Od lewej: flaga Anglii, flaga Szkocji, flaga Walii i nieoficjalna flaga Walii

Z połączenia flag Anglii i Szkocji powstanie flaga Wielkiej Brytanii która wygląda tak:

flagawb
Flaga Wielkiej Brytanii

Teraz, gdy już to wiemy, wyraźnie widać, że angielski krzyż św. Jerzego został zgrabnie nałożony na flagę Szkocji. Cierpliwości, powoli zbliżamy się do rozwikłania flagowej zagadki. Pamiętacie jeszcze oficjalną nazwę Państwa? Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Skoro znamy już flagę Wielkiej Brytanii czas przedstawić flagę drugiego „partnera’ czyli Irlandii Północnej. Jest nią krzyż św. Patryka:

flagairlandia
Krzyż św. Patryka – flaga Irlandii Północnej

To już prawie finał! Skoro znamy flagi dwóch głównych części składowych UK (United Kingdom – Zjednoczone Królestwo) możemy je teraz zgrabnie połączyć w wyniku czego powstanie naczelna flaga naczelnej jednostki administracyjnej, którą zapewne wszyscy znacie:

flagauk
Flaga Zjednoczonego Królestwa

uk_colour_map

A na koniec wielka niespodzianka i niepowtarzalna szansa zobaczenia tradycyjnego ubrania Szkota – ba nie dość, że ubrania to jeszcze prawdziwego z krwi i kości Szkota!!!

Bardzo dziękujemy Tacie Asi i Dawida, że zaszczycił nas swoją obecnością a Mamie za przygotowanie naprawdę wyjątkowej lekcji:)
 
A zdradzę w sekrecie, że to pierwszy, ale nie ostatni raz kiedy nas odwiedzi 🙂

link do galerii wyłącznie dla rodziców zalogowanych

Add your thoughts

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń
Dojazd